Mariňáci (http://marinaci.valka.cz/forum//index.php)
- Technika jednotek USMC (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=3)
--- Trucky, Jeepy, Dodge atd. (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=24)
---- Ambulance (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=25)
----- Používali mariňáci WC-54 Ambulance? (http://marinaci.valka.cz/forum//threadid.php?threadid=37)


Posted by Admin on 04-14-2005 at 13:05:

Používali mariňáci WC-54 Ambulance?

Nemáte nějaký informace, raději však fotky? A nebo to používalo jenom US Army?

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Admin on 04-19-2005 at 13:36:

Response to Marine WC-54 Ambulance?

--------------------------------------------------------------------------------

Medical personnel in an FMF (Fleet Marine Force) unit are indeed Navy, but all medical vehicles are included in the unit T/E, and so carry USMC markings and serials.

The FMF divisions in WW2 did not use any ambulances other than the jeep and International 1-ton. The USN used the WC-54 , as an administrative, or base area, vehicle in the latter stages of the war, and I have a good shot of a mixed group of ambulances picking up Okinawa WIAs from a hospital ship docking at Guam.

A typical MC-54 ambulance was OD, with red cross symbols on the sides and top, and on each rear door. The serial, USN 194649, was carried on the right rear door just below the window, and along the bottom of the rear (USN below the left door, 914649 below the right door). The serial would also have been carried on either side of the bonnet. The caudeceus(the winged staff with coiled snakes) was carried on a white panel on either side just aft of the cab doors.

Ed Gilbert

Tady je odpověď od Eda Gilberta. Tak tondo a překlad je na tobě, já jsem sehnal data. Big Grin

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by antonin on 04-19-2005 at 14:05:

ty seš sranda,já dokažu přeložit akorat USMC Cool


Posted by Admin on 04-19-2005 at 14:10:

Ty nemáš slovník, ty dieseláku? Big Grin

Já myslel, že mariňáci neznají slovo to nejde, to neumím Big Grin

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by antonin on 04-19-2005 at 14:13:

improvizuju,tak mi dej čas Tongue


Posted by Admin on 04-19-2005 at 16:18:

Tady mash ještě něco na překlad Big Grin


Medical units with FMF units
--------------------------------------------------------------------------------

Medical units with the FMF start at the Battalion level( Battalion Aid Station--BAS) then go to regimental (RAS) and then Division(Medical Battalion).The next step is the Fleet hospitals which evac to CONUS Medical facilities.
In WWII, stretcher teams, eight Marines and one Corpsman/Pharmcist Mate(Corpsman E-1 thru E-3; Mates, E-4 thru E-7) Vehicles were jeeps at Regimental level to take to Med Batt. and then out of combat area.
Can write big long paper on system from WWII to Viet Nam.
The above is/was from the history given to Hospital Corpsmen(HM) in/at "A" School where we were trained. Before you went to FMF(Fleet Marine Force) you went to Field Medical Service School. From there you went to a Marine Division or Wing. I can keep going if you want.

Mike'Doc'Harmon

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by antonin on 04-19-2005 at 16:42:

juknu na to až sítra Cool ,dnes uš jetu tomu papapapapa


Posted by Admin on 04-23-2005 at 21:26:

Překlad první části informací:

Zdravotnický personál v FMF (Fleet Marine Force) byl by skutečnosti součástí námořnictva (Navy), ale všechna vozidla součástí jednotek T/E a tak nesly marking USMC stejně jako výrobní čísla.

Divize FMF během 2.světové války nepužívaly jiné ambulance než jeepy a International 1-tunky. US Navy používalo vozidla WC-54, rovněž jako administrativní nebe vozidla na základnách, v pozdějším období války a mám pěkný snímek smíšené skupiny ambulancí vezoucí zraněné vojáky na Okinawě z nemocniční lodě kotvící u Guamu.

Typická ambulance WC-54 byla zbarvena odstínem Olive Drab se symboly červeného kříže na bocích a na střeše a na každé části zadních dveří. Výrobní číslo, USN 194649, bylo naneseno na pravých zadních dveřích hned pod oknem a souběžně ze spodní hranou dveří (USN pod levými dveřmi a 914649 pod pravými dveřmi). Výrobní číslo mohlo být aplikováno rovněž na obou stranách motorové kapoty. Caudeceus (symbol zdravotních jednotek – okřídlená berle obtáčená hadem) byl namalován na bílém poli na každé straně vozidla hned za dveřmi kabiny.

Ed Gilbert

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Admin on 04-23-2005 at 21:32:

Tady jsou nějaký fota co jsem našel na netu. Mělo by to být z Pacifiku Confused

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Admin on 04-23-2005 at 22:16:

No a tady je přeložený to nejzajímavější z toho druhého příspěvku, protože od tebe by jsme se toho asi nedočkali, co tondo? Smile)

Zdravotnické jednotky FMF začínaly na úrovni praporu (Battalion Aid Station - BAS), poté přecházely na úroveň pluku (Regimental Aid Station - RAS) a poté divize. Další článek byly plovoucí nemocnice ? které raněné evakuovaly do zdravotnických zařízení CONUS.
Během 2.světové války zdravotnické, doslova nosítkové, týmy čítaly osm mariňáků a jednoho Corpsmana/ Pharmcist Mate (Corpsman měl hodnotst E-1 - E-3; Mates, E-4 až E-7). Vozidla byly na plukovní úrovni jeepy, které zraněné převážely ke zdravotním jednotkám praporu a poté pryč z bojové oblasti.

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Admin on 11-28-2005 at 16:26:

Včera v noci jsem na netu našel další dvě fotky WC-54 z Pacifiku a zejména ta kamuflovaná mi přijde dost sexy, ale bohužel tam nebyla žádná popiska odkud to je nebo jestli to armádní nebo USMC nebo cokoliv bližšího :-(

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 11-28-2005 at 20:40:

Teda ta kamuflovaná 54řka je opravdu sexy. Model by neměl chybu, horší by to bylo s publikem na výstavách asi bych se dozvěděl, že takhle zmalovaný nikdy nebyly spolu s patřičným komentářem o inteligenci. ;(


Posted by Admin on 11-28-2005 at 21:13:

No když to doložíš touhle fotkou, tak jim zavřeš fšem hubu, jen by to chtělo zjisit, komu patřila a hlavně jaký měla na sobě barvy. Confused

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 11-28-2005 at 21:33:

Bez toho by to byla sebevražda! Shocked


Posted by Admin on 11-30-2005 at 06:29:

Jelikož mám jednu origo Italku (z nevybouchanejch forem co přebaluje Bílek) doma, tak zkusím na planetarmoru hodit dotázek, třeba se chytí Harper a nějak poradí.

__________________
SEMPER FI !!!

Powered by: Burning Board Lite 1.0.2 © 2001-2004 WoltLab GmbH