Mariňáci (http://marinaci.valka.cz/forum//index.php)
- Technika jednotek USMC (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=3)
--- LVT a DUKW (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=7)
---- LVT(A)-4 (http://marinaci.valka.cz/forum//board.php?boardid=38)
----- Zajímavá kamo z Marian (http://marinaci.valka.cz/forum//threadid.php?threadid=76)


Posted by Admin on 04-30-2005 at 17:16:

Zajímavá kamo z Marian

David Harper na diskusním fóru zvěřejnil zajímavý fotky LVT(A)-4 a 1 vyřešený v Pacifiku. Další najdete zde

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 12-05-2005 at 16:18:

Zajímavé...


Posted by Odin on 10-05-2006 at 16:22:

Luboši, mám k tobě prosbu... potřeboval bych zjistit, jakou barvu nosily LVT(A)4 na Peleliu jedná se o stroje černá B6 a bílá D12 obě tam zničené. Mám jen černobílé fotky a na nich to při srovnání s jinými stroji vypadá na nějaký odstín modré!!! Ale problém je v Italce stavebnici, která tvrdí v návodu že jsou olive drab. Je to divný, ale třeba na Saipanu a Tinianu byly určitě modrý. Chtěl bych tomu modelu dát odpovídající kabát a ne dohad od počítačového grafika Italky! Jo a prosím Tě nenáš nějakou další fotku stroje A 2 z Tinianu - je to ten modrej s pískovou kamo???


Posted by Admin on 10-05-2006 at 16:26:

Až dorazím domů a udělám si trošku pořádek ve věcech a nezapomenu li tak s eti mrknu dyštak mě popruď Cool ale nic neslibuju

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 10-05-2006 at 19:06:

Předem díky, jsi jedinej v týhle republice kdo to má v merku...


Posted by Admin on 10-05-2006 at 21:06:

quote:
Tento příspěvek původně napsal Odin
Luboši, mám k tobě prosbu... potřeboval bych zjistit, jakou barvu nosily LVT(A)4 na Peleliu jedná se o stroje černá B6 a bílá D12 obě tam zničené. Mám jen černobílé fotky a na nich to při srovnání s jinými stroji vypadá na nějaký odstín modré!!! Ale problém je v Italce stavebnici, která tvrdí v návodu že jsou olive drab. Je to divný, ale třeba na Saipanu a Tinianu byly určitě modrý. Chtěl bych tomu modelu dát odpovídající kabát a ne dohad od počítačového grafika Italky! Jo a prosím Tě nenáš nějakou další fotku stroje A 2 z Tinianu - je to ten modrej s pískovou kamo???


No hádám že máš na mysli stroj LVT(A)-4 náležející 3rd Armored Amphibian Battalionu a to známá "bílá" D-12 "Lady Luck" známá z fotky, kde je zabořená na tom japonským palpostu a černá B-6 od B Co, 2nd Platoon téže jednotky.
Na stroj černá "B-6" jsou v harperově publikaci Project: LVT's Amtanks na straně 46 tři fotky, jedna z nich je i na straně 55 v Zalogovi, ale tu asi máš. A nich je uvedeno "The colour of this Amtank was green, however some veterans i have interviewed informed me that they had overall blue LVT(A)-4s in use till the end of the war".
Vzhledem k tomu že "Lady Luck" je od téže jednotky přiklonil by jsem se k tomu že bude mít stejnou kamo. V příloze přikládám ještě jednu poměrně neznámou fotku "Lady Luck", kterou Harper kdysi vyvěsil na netu.

Je tu ale jedno ale. Big Grin Na diskusním foru si přečti tuhle diskusi a hned v tom bude zase zmatek jak bejk. tato diskuse byla vedená Harperem a Zalogou po vydání výše uvedené publikace, takže Bloody Trail není olivovej ale modrošedej a teď se v tom vyznej. Důležité mi přijde toto "the USMC received their Peleliu LVT4's and LVT(A)-4's in the blue/grey in September of 1944.". Chtělo by to asi kontaktovat Harpera a dotázat se ho. Je zřejmé, že USMC dostali na Peleli LVTčka v šedomodré. LVT(A)-1 kterou mám rozdělanou tak je v kabátě šedomodré a přes to fleky marine green. Takže osobně by jsem vsadil na šedomodrou.
Asi jsem ti moc nepomohl, co? Confused

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 10-07-2006 at 17:08:

Smile) Smile) Smile) Velké díky!!! Vrtá mi hlavou ta otázka, jak tvrdí diskutující, že LVTčka byly z fabriky v oceánské šedé a upravovali se až u jednotek. Zde zase bych se přikláněl také k názoru veteránů, že je kamuflovali do modra !!! Takže pokud to tak bylo, byly LVTčka na Peleliu opravdu v odstínech modrý. Odpovídá to i roku 1944, kdy na ostatních středopacifických akcích byly LVTčka kamuflovány odstínem modrý. Otázka tý zelený, tak to bych viděl spíše na mariňáckou zelenou kdy jednotky jí používaly stejně jako pískovou a hnědou - tj na fleky a pásy kamufláže. Nevím jestli jasno by do toho vnesl Zaloga ten totiž vlastně tvrdí ,že stroje byly pouze v olive green + kamuflážní fleky. Harpřík má asi informace přesnější, ale moje anglina je již zoufalá... Abych se vrátil k tý otázce, tak tu modrou vidím tak, jako ANA 606 polomatnou mořskou modrou, nebo ANA 603 modrošedou. Ovšem zde je nutno vzít v potaz, že mořská voda a slunce udělá při prvním namočení svoje typuju tak min. +10% bílý na vyblednutí. Jen abych nezapoměl nemáš něco na tu bílou A 2 modrá s pískovou z Tinianu? Našel jsem totiž jen fotky na pravobok a předek. Potřeboval bych něco na levobok, nebo pohled zhora Jinak je ta kamufláž spíse "pravděpodobná rekonstrukce" než podle skutečnosti. Jo abych nezapoměl, kolik koštuje ta publikace a nevíš kdo ji prodává? Ten pražskej BLUEMAX???


Posted by Admin on 10-07-2006 at 17:26:

Aha bílá A-2 z Tinianu, to jsem nějak přehlídnul a tudíž nehledal, zkusím se ti mrknout až zas eodrazím někd yz práce domů. Jinak o rekonstrukci kama se bude jednat vždycky a zejména v českých luzích a hájích případné nesrovnalosti nikdo neodhalí Cool Ale neboj mrknu se ti.

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 10-08-2006 at 12:39:

Smile) Velké díky....


Posted by Admin on 10-08-2006 at 17:05:

No nejásej, ještě není za co Big Grin

__________________
SEMPER FI !!!


Posted by Odin on 01-15-2009 at 16:03:

Už nehledej, mám doma...


Posted by antonin on 01-15-2009 at 23:05:

tak se poděl


Posted by Odin on 01-18-2009 at 15:33:

Klidně, ale nemám doma jak to naskenovat... Musím říci dceři, aby mi to natáhla do železa. Je to fakt dobrá kamo na LVTčko...

Powered by: Burning Board Lite 1.0.2 © 2001-2004 WoltLab GmbH