Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Technika jednotek USMC » LVT a DUKW » LVT(A)-4 » Zajímavá kamo z Marian
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
Admin Admin je muž
Administrator




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 972

Zajímavá kamo z Marian Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

David Harper na diskusním fóru zvěřejnil zajímavý fotky LVT(A)-4 a 1 vyřešený v Pacifiku. Další najdete zde


Picture_2012a.jpg

__________________
SEMPER FI !!!

04-30-2005 17:16 Admin je offline Poslat email Admin Domovská stránka Admin Vyhledat příspěvky uživatele Admin Přidat Admin mezi přátele Přidat Admin do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Zajímavé...

12-05-2005 16:18 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Luboši, mám k tobě prosbu... potřeboval bych zjistit, jakou barvu nosily LVT(A)4 na Peleliu jedná se o stroje černá B6 a bílá D12 obě tam zničené. Mám jen černobílé fotky a na nich to při srovnání s jinými stroji vypadá na nějaký odstín modré!!! Ale problém je v Italce stavebnici, která tvrdí v návodu že jsou olive drab. Je to divný, ale třeba na Saipanu a Tinianu byly určitě modrý. Chtěl bych tomu modelu dát odpovídající kabát a ne dohad od počítačového grafika Italky! Jo a prosím Tě nenáš nějakou další fotku stroje A 2 z Tinianu - je to ten modrej s pískovou kamo???

10-05-2006 16:22 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Admin Admin je muž
Administrator




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 972

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Až dorazím domů a udělám si trošku pořádek ve věcech a nezapomenu li tak s eti mrknu dyštak mě popruď Cool ale nic neslibuju

__________________
SEMPER FI !!!

10-05-2006 16:26 Admin je offline Poslat email Admin Domovská stránka Admin Vyhledat příspěvky uživatele Admin Přidat Admin mezi přátele Přidat Admin do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Předem díky, jsi jedinej v týhle republice kdo to má v merku...

10-05-2006 19:06 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Admin Admin je muž
Administrator




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 972

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

quote:
Tento příspěvek původně napsal Odin
Luboši, mám k tobě prosbu... potřeboval bych zjistit, jakou barvu nosily LVT(A)4 na Peleliu jedná se o stroje černá B6 a bílá D12 obě tam zničené. Mám jen černobílé fotky a na nich to při srovnání s jinými stroji vypadá na nějaký odstín modré!!! Ale problém je v Italce stavebnici, která tvrdí v návodu že jsou olive drab. Je to divný, ale třeba na Saipanu a Tinianu byly určitě modrý. Chtěl bych tomu modelu dát odpovídající kabát a ne dohad od počítačového grafika Italky! Jo a prosím Tě nenáš nějakou další fotku stroje A 2 z Tinianu - je to ten modrej s pískovou kamo???


No hádám že máš na mysli stroj LVT(A)-4 náležející 3rd Armored Amphibian Battalionu a to známá "bílá" D-12 "Lady Luck" známá z fotky, kde je zabořená na tom japonským palpostu a černá B-6 od B Co, 2nd Platoon téže jednotky.
Na stroj černá "B-6" jsou v harperově publikaci Project: LVT's Amtanks na straně 46 tři fotky, jedna z nich je i na straně 55 v Zalogovi, ale tu asi máš. A nich je uvedeno "The colour of this Amtank was green, however some veterans i have interviewed informed me that they had overall blue LVT(A)-4s in use till the end of the war".
Vzhledem k tomu že "Lady Luck" je od téže jednotky přiklonil by jsem se k tomu že bude mít stejnou kamo. V příloze přikládám ještě jednu poměrně neznámou fotku "Lady Luck", kterou Harper kdysi vyvěsil na netu.

Je tu ale jedno ale. Big Grin Na diskusním foru si přečti tuhle diskusi a hned v tom bude zase zmatek jak bejk. tato diskuse byla vedená Harperem a Zalogou po vydání výše uvedené publikace, takže Bloody Trail není olivovej ale modrošedej a teď se v tom vyznej. Důležité mi přijde toto "the USMC received their Peleliu LVT4's and LVT(A)-4's in the blue/grey in September of 1944.". Chtělo by to asi kontaktovat Harpera a dotázat se ho. Je zřejmé, že USMC dostali na Peleli LVTčka v šedomodré. LVT(A)-1 kterou mám rozdělanou tak je v kabátě šedomodré a přes to fleky marine green. Takže osobně by jsem vsadil na šedomodrou.
Asi jsem ti moc nepomohl, co? Confused


CBLADYLUCK.jpg

__________________
SEMPER FI !!!

10-05-2006 21:06 Admin je offline Poslat email Admin Domovská stránka Admin Vyhledat příspěvky uživatele Admin Přidat Admin mezi přátele Přidat Admin do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Smile) Smile) Smile) Velké díky!!! Vrtá mi hlavou ta otázka, jak tvrdí diskutující, že LVTčka byly z fabriky v oceánské šedé a upravovali se až u jednotek. Zde zase bych se přikláněl také k názoru veteránů, že je kamuflovali do modra !!! Takže pokud to tak bylo, byly LVTčka na Peleliu opravdu v odstínech modrý. Odpovídá to i roku 1944, kdy na ostatních středopacifických akcích byly LVTčka kamuflovány odstínem modrý. Otázka tý zelený, tak to bych viděl spíše na mariňáckou zelenou kdy jednotky jí používaly stejně jako pískovou a hnědou - tj na fleky a pásy kamufláže. Nevím jestli jasno by do toho vnesl Zaloga ten totiž vlastně tvrdí ,že stroje byly pouze v olive green + kamuflážní fleky. Harpřík má asi informace přesnější, ale moje anglina je již zoufalá... Abych se vrátil k tý otázce, tak tu modrou vidím tak, jako ANA 606 polomatnou mořskou modrou, nebo ANA 603 modrošedou. Ovšem zde je nutno vzít v potaz, že mořská voda a slunce udělá při prvním namočení svoje typuju tak min. +10% bílý na vyblednutí. Jen abych nezapoměl nemáš něco na tu bílou A 2 modrá s pískovou z Tinianu? Našel jsem totiž jen fotky na pravobok a předek. Potřeboval bych něco na levobok, nebo pohled zhora Jinak je ta kamufláž spíse "pravděpodobná rekonstrukce" než podle skutečnosti. Jo abych nezapoměl, kolik koštuje ta publikace a nevíš kdo ji prodává? Ten pražskej BLUEMAX???

10-07-2006 17:08 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Admin Admin je muž
Administrator




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 972

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Aha bílá A-2 z Tinianu, to jsem nějak přehlídnul a tudíž nehledal, zkusím se ti mrknout až zas eodrazím někd yz práce domů. Jinak o rekonstrukci kama se bude jednat vždycky a zejména v českých luzích a hájích případné nesrovnalosti nikdo neodhalí Cool Ale neboj mrknu se ti.

__________________
SEMPER FI !!!

10-07-2006 17:26 Admin je offline Poslat email Admin Domovská stránka Admin Vyhledat příspěvky uživatele Admin Přidat Admin mezi přátele Přidat Admin do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Smile) Velké díky....

10-08-2006 12:39 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Admin Admin je muž
Administrator




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 972

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

No nejásej, ještě není za co Big Grin

__________________
SEMPER FI !!!

10-08-2006 17:05 Admin je offline Poslat email Admin Domovská stránka Admin Vyhledat příspěvky uživatele Admin Přidat Admin mezi přátele Přidat Admin do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Už nehledej, mám doma...

01-15-2009 16:03 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

tak se poděl

01-15-2009 23:05 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Klidně, ale nemám doma jak to naskenovat... Musím říci dceři, aby mi to natáhla do železa. Je to fakt dobrá kamo na LVTčko...

01-18-2009 15:33 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Uživatelé: none
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: