Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Plastikové modely » Stavebnice » M4 (105)
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

M4 (105) Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Objevil jsem na stránkách Dragonu tuhle stavebnici,píšou u ní,že je používaly i jednotky USMC.


l_DRA6548.jpg


l_DRA6548_MFU1.jpg

Tento příspěvek byl 1 krát upraven, uživatelem rota - A , naposledy 01-21-2011 at 12:46.

01-21-2011 12:45 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Jo určitě to je super stavebnice, ale kokosáci tyhle stroje za WWII nepoužívali. Asi byly na Okinawě, ale ne u našich jednotek, ty zde používali M7 Priest. Ve stavu divize USMC tyhle stroje vůbec nejsou po celý období WWII. Je ale možné, že byly používány za Korejské války. Ještě se podívám na tu Okinawu, ale moc si od toho neslibuji, bojovali zde kožený krky i armáda, takže je možné, že je měla na stavu armáda a výrobce stavebnice to vzal šmahem.

01-22-2011 12:10 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Jo a zapoměl jsem na pásy, ty tenhle stroj řadí k armádě. Tenhle typ "gumového ševronu" jednotky USMC nepoužívali.

01-22-2011 12:12 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak jsem se díval do chytrých knih a zatím to vypadá, že na Okinawě tenhle typ používal 713th tankový prapor US ARMY, což je doloženo fotkou viz Zaloga "Tanky v Pacifiku" a v knize US.Army WWII. Jinak jsem zjistil, že bylo vyrobeno cca 500kusů M4A3 od května do září 1944 a drtivá většina jich šla do Evropy. Od září 1944 už výroba pouze na podvozku HVSS (širší pásy a horizontální pérování). Pokud jde o USMC, tak ty měli tyhle stroje až v Korejské válce. Zde už byly všechny u koženejch krků na podvozku HVSS. Co se týká těch pásů s "gumovým ševronem" tak jsem se spletl, mimimálně jeden stroj USMC na Okinawě měl i tenhle typ pásů, což je doloženo fotkou. Ale nedá se vyloučit, že u tohoto konkrétního stroje se jedná o vypůjčení materiálu od US ARMY.

01-22-2011 16:03 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

m4,naši určitě neměly,na oki měla armada m4 se 105 ale ty byly na HVSS.
Naše jednotky za války shermany se 105 nechtěly,začly je fasovat až po válce na podvozku m4a3 HVSS

01-22-2011 20:49 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Nechal jsem se přelstít údaji výrobce,ale model je to fajnovej.

01-23-2011 14:31 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

v klidu,pro to nás tady máš Big Grin

01-23-2011 19:58 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Jo model je to určitě perfektní, ale kokosáci ho prostě neměli.

02-03-2011 17:05 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Uživatelé: none
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: