Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Technika jednotek USMC » Trucky, Jeepy, Dodge atd. » M8 Greyhound
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

M8 Greyhound Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak Tondo, byly M8 Greyhoundy na stavu, nebo ne. V některých schematech jsou na stavu průzkumnejch jednotek. Dokonce se píše, že byly při akci na Saipanu 1944 u druhý a čtvrtý USMC divize. Ovšem, když hledáš fotky tak nikde nic. Fotku jsem žádnou nenašel jen modely Greyhoundů nějakých amíků s označením USMC. Byly bez oběžného kruhu na kulomet. Jinak by asi odpovídaly skutečnosti. Jinak je velice málo informací o schematech průzkumných jednotek USMC z WWII. Většinou se jen píše, že na stavu byly obrněné vozy. Na jedné diskuzce jsem našel zmíňku o tom, že u průzkumu USMC byly i Halftracky a M3 Scouty. Což by asi odpovídalo našemu předešlému zjištění. Nemáš nějakou fotku mariňáckýho Greyhounda aspoň Ty?

11-30-2010 14:56 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

o scoutech a halftrakách víme ale o m8,nic nevím. Mužem pátrat,nic není nenožné. Hod jsem odkaz o tom saipanu

12-05-2010 14:35 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Někde jsem ten odkaz prožral. Hledal jsem to přes Google a tam to bylo a teď to jako naschvál nemůžu najít. Kruci. Škoda, že už není Harper možná něco by o M8 Greyhoundech u průzkumu věděl. Ty amícký modeláři co jsem náhodou našel, to podle něčeho stavět museli. Jinak jsem ještě našel zmíňku v jedné diskuzce o 4.marines divizi na Saipanu, že tam byla jinak vyzbrojená než 2. marines divize??? Ovšem vysvětlení nebylo žádné. Jsou to samé kusé informace, ale skutečnost si už asi pamatuje málokdo a oficiální vyjádření Marines z té doby, jsou asi pořád tajné, protože je nezveřejňují. Jak něco najdu, tak to sem hodím.

12-06-2010 13:43 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

tisíce odkazu a variant vyhledávání a nic postatného jen že m8 byly pacific theatre na oki a filipínách a že je použivaly pruzkumné jednotky. Nic konkretního a tak si myslím že na 99% je naši neměly. Nicmeně nikdy neříkej nikdy

12-11-2010 10:40 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

M8 Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Našel jsem v HPM 4/2008 tyhle dvě fotky M8,jedna je určitě armádní,ale ta druhá nevím.


skenovat0001.jpg
skenovat0002.jpg


skenovat0003.jpg

02-02-2011 10:53 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

zajimavej postřeh ale nedával bych tomu nějakou šanci,ta fotka je s filipín a to se pro mě rovná armada,a ten text? nikde o nich nepišou concord osprey,nikde ,neveř tomu

02-02-2011 21:51 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Nazdar pánové, už jsem zase zpět! Doufám, že jste nezvlčili co jsem byl nepřítomen. Musím se s Vámi podělit o jeden poznatek, našel jsem jednu hru od firmy Matrix z VB a jak zde dokládají, jedná se o přesnou simulaci boje na PC. Je tam hra také pojednávající o bojích na Saipanu a zde světe div se, u 4.USMC divize je průzkumná jednotka vybavena M8 Greyhoundy! Jak jsem se mohl přesvědčit, tak zatím tvůrci těhle strategických her zatím ani jednou nekecali. Je dost možné, že v nějakých publikacích v angličtině je M8 u 4.div USMC na Saipanu popisována.

02-03-2011 16:59 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Jinak musím podpořit Antonína, že tenhle M8 Greyhound z Filipín je určitě armádní stroj. Kokosáci na Filipínách i podle Hubáčka vlastně nebyli. Pod McArtura spadala pouze 1.divize USMC a tu nechal vykrvácet na Peleliu, takže na Filipínach už nebyla.

02-03-2011 17:03 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Člověk se pořád učí,jak se jmenuje ta hra ?

02-03-2011 17:07 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Je to komplet několika válečných strategických her od Matrixu a soubor se jmenuje BATTLEFRONT. Je to hra pouze na objednávku přímo od Matrixu a distribujuje je SSG z VB.

02-03-2011 17:13 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Díky,už jsem dlouho nehrál,tak bych rád sáhl po něčem pořádným .

02-03-2011 17:36 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

No, jsou to hry pro opravdové stratégy. Ta hra nic neodpustí a prohra v nějaké bitvě je celkem normálka. Jsou to vlastně jen čtverečky s označením a vyzbrojením jednotky, které se snažíš postrkovat po mapě podle tvého strategického plánu. Nic pro čajíčky, Já s PC prohrávám celkem běžně a to mám ty hry skoro všechny. Škoda, že nejdou kopčit hrajou pouze na heslo. Ale je možné, že to neumím. Zkusím se poptat, jestli to někdo z okruhu známích neumí a hned bych Ti to poslal. Ty hry jsou totiž pekelně drahý!

02-04-2011 17:24 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
rota - A rota - A je muž
Private First Class




Registrován dne: 08-06-2010
Příspevků: 26

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

To by bylo super,naposled jsem hrál "Full Spectrum" WARRIOR a byla to docela fuška.

Tento příspěvek byl 2 krát upraven, uživatelem rota - A , naposledy 02-08-2011 at 10:50.

02-08-2011 00:12 rota - A je offline Poslat email rota - A Vyhledat příspěvky uživatele rota - A Přidat rota - A mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Ma nekdo neco?

02-26-2014 21:59 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Uživatelé: none
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: