Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Technika jednotek USMC » Dělostřelectvo » Tahače 155mm děl
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Stránek[2]:1 2» Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Tahače 155mm děl Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Halo pánové, neví někdo z Vás co koženejm krkům tahalo 155mm děla "LONG TOM"? Našel jsem pouze jedinou informaci, že je možné že M5kou. Jinak ani ťuk. Děla v organizaci bojových složek jsou, ale co je tahalo už ne. Přemýšlel jsem o Internacionalech, ale ty jsou asi na tohle slabý. Přicházejí v úvahu Macky, ale ty mariňáci přece neměli. Mám jednu fotku, kde Long Toma táhne M4, ale není jistý že je to mariňák.

04-19-2010 12:39 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak jsem hledal a našel tohle: 155mm"Long Tomy" mariňákům tahaly nejspíše traktory "CATERPILLAR" serie D4, D6, D7 a D8. Vím, že tahle informace není nová, ale myslel jsem že je zajímavá. Armádákům totiž 155mm "Long Tom" tahaly do 1943 "MACK" NO 6x6 7,5t a od toho roku M4. Tohle obojí platí i pro protiletadlová děla 90mm! Jak jsem dále zjistil, tak Caterpillary byly dost "jetý" takže hledat na nich původní vybavení od výrobce se nedá( světla, rámy...). Ta známá fotka ze Zalogovi "Pacific War" kde je M4 s Long Tomem i když bez hvězd je jistě armády... Pokud někdo najdete něco k tomuto tématu, budu rád když to sem hodíte. Smile)


Marine155mmMovetoPiru Guadalcanal.jpg
RendovaTowed155mm Guadalcanal 1943.jpg
MarineRendova155mmCrew Guadalcanal 1943.jpg
USMC 90mm AA Guadalcanal 1943.jpg
155-mm-long-tom-guns-7th-battalion-guam.jpg

Tento příspěvek byl 1 krát upraven, uživatelem Odin , naposledy 04-22-2010 at 17:11.

04-22-2010 17:04 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Zapoměl jsem na popisky fotek tak je to:
1. "Rendova" Guadalcanal
2. "Rendova" Guadalcanal
3. 155mm Long Tom v palebné pozici na Rendova GC
4. 90mm AA post na Guadalcanal
5. palpost 155mm Long Ton na Guamu

04-22-2010 17:10 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

určitě zajimavej postřeh,ted už jen sehnat ten dozer Crying v 1/35 s e vyrábí akorát D7 v povalečné variantě Crying Crying Crying

05-15-2010 09:49 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Myslím, že shánět nějaké Déčko válečných časů je asi zbytečná práce. To nejspíš nikdo nedělá! Hledal jsem už to, ale nic jen modely poválečné. Samotnej Cat je na modely válečné produkce také dost skoupej, takže nejsou ani kvalitní podklady. Ale musím uznat, že model Déčka se 155mm Long Tomem by byla špica...

05-15-2010 16:16 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Gerry Gerry je muž
Lance Corporal




Registrován dne: 04-27-2005
Příspevků: 93

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

quote:
Tento příspěvek původně napsal antonin
určitě zajimavej postřeh,ted už jen sehnat ten dozer Crying v 1/35 s e vyrábí akorát D7 v povalečné variantě Crying Crying Crying


Vždyť to říkám pořád, máte stavět 1/72..... tam buldozery jsou,pokud vím.... hihihi
Wink

05-16-2010 08:33 Gerry je offline Poslat email Gerry Vyhledat příspěvky uživatele Gerry Přidat Gerry mezi přátele Přidat Gerry do seznamu kontaktů
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

jenže dvaasedmdesátka je na mne moc malá. Musel bych mít na brejlích Roll Eyes lupy abych to vůbec viděl Roll Eyes Roll Eyes ! Ale v petatřicetině to opravdu asi nikdo nedělá, čím víc to hledám tím víc si to myslím Smile) . S modernou to celkem jde, ale druhoválečné to je potíž...

05-17-2010 17:04 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

zdravím tě Gerry,už jsem si myslel že tě dostali japončici Big Grin ,odine nevím kdo to vyráběl,ale je to asi 6let zpátky a byl to druhoválečnej komplet resin dozer ale nestačil jsem ho objednat Frown

05-17-2010 21:32 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Malej výsadkovej dozer Clark CA-1 dělá česká Calibre 35, D6 Cat dělají nějací amíci, ale je to typ z 1947 tedy poválečnej, nebo Korea. D4 dělá někdo v Evropě, ale nevím jaký je to model... Jinak jsem nic zajímavého od výrobců zatím nenašel, ale nevylučuji že i blbě hledám Big Grin

05-18-2010 10:45 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

vyráběl ho resicast

09-19-2010 20:48 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

No, Já ho viděl slepenýho na Pilsen Kitu. D7 Cat jak vyšitej i s radlicí a rámem. Hledal jsem vystavujícího, ale nemohl jsem ho najít. Jestli najdu fotku, tak ji sem hodím. Zkusím taky kaznějovský kluky, jestli neví z jaký je to stavebnice.

09-20-2010 12:27 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Josef Steinocher Josef Steinocher je muž
Gunnery Sergeant




Registrován dne: 08-09-2005
Příspevků: 351

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Na Válce ho máte,ale za 4500 to nedám.

Tento příspěvek byl 1 krát upraven, uživatelem Josef Steinocher , naposledy 09-20-2010 at 18:35.

09-20-2010 18:24 Josef Steinocher je offline Poslat email Josef Steinocher Vyhledat příspěvky uživatele Josef Steinocher Přidat Josef Steinocher mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

mě utek na ebay za 140 dolaru +pošta

09-20-2010 20:04 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak to je pumelice! Model je to fakt ale pěknej.

09-21-2010 10:26 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak tohle D7 Army bylo k vidění letos na Pilsenkitu:

09-21-2010 16:58 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Uživatelé: none Stránek[2]:1 2»
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: