Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Plastikové modely » Rozestavěno » M4A2 late, IwoJima
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Stránek[2]:1 2» Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

M4A2 late, IwoJima Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak pánové, začal jsem stavět M4A2 late prod. z IwoJimy, NITEMARE II " L.A." BOUND VIA KITANO POINT. Vzal jsem na to stavebnici od Italky U.S. Marines M4 Sherman. Na rovinu říkám, že to nebyla ta nejšťastnější volba. Stavebnice to není nová a je to na ní vidět. Zakoupil jsem k tomu ještě dobrý lepty od Eduardů, sehnal pásy s duck. Stavba modelu dá sama o sobě zabrat. Nejdřív se musí vyměnit dekl motoru za dieslový, zde to chce trochu přesnosti, nebo bude každá drážka jiná. Na podvozku pozor, Já nechal kola ve vozíkách i s ramenama volné a přední kolo se pak samo zvedá, když nasadíte pásy. Chce to všechno lepit. Zadní napínací kolo chce přilepit rozpouštědlovým lepidlem, protože je na něj dost velký tlak. Co musíte bezpodmínečně vyměnit je 75mm kanon. Je stavebnici je děsnej a připomíná spíše nálevku než dělo. Já měl ve stavebnici kiks, kdy jsem měl buďto ulomenou, nebo nedolitou velitelskou věžičku. A to zrovna v části, kde je znázorněné prosklení. Oprava mi dala v celku zabrat, ale lépe to opravit v tomhle místě nešlo. Chtěl jsem také zvýraznit odévané části stroje tj. věž a kryt převodovky, udělal jsem to surfem, ale zdálo se mi to pořád moc hrubý, tak jsem to přebrušoval, že se mi teď po nastříkání zdá, že je to zase málo. Co jsem doplnil dále, bylo osm štoubů u převodovky v podvozku z každý strany. Práce je to ovšem asi zbytečná, neboť po sestavení podvozku to není skoro vidět. Z vytažené plastové tyčky, jsem udělal na fotce viditelný navařený držáky na převodovce a přilepil je gelovým vteřiňákem aby vypadaly jako se svárem. Brodící soupravu jsem nelepil, na fotce ji totiž stroj nemá! Nepřilepil jsem žádné světlo, protože na fotce také je stroj nemá. Na nabíječův poklop na věži, jsem nalepil taky gelovým vteřiňákem tence vytaženou nit z plastu znázorňující přivařené hřeby. Velitelskou věžičku jsem ovšem nalepil jinak, než podle návodu a označení stavebnice. Poklop má fotografie otevírat do strany a ne vzad. Plechové lepty obsahují také periskop střelce, který perfektně zaslepí tu díru, co tam jinak má stavebnice. Lepty obsahují sítě nad poklopy v korbě, tak i jiné sítě co jsou k vidění u jiných strojů z IwiJimy.Lepty jsem využil skoro totálně, co jen šlo na tenhle stroj. Zbyly mi pouze lepty - sítě nad poklopy k jinému stroji. Model jsem nastříkal Agamou A14M - mariňácká zelená Zvýraznil odřeniny a škrábance a protože se mi zdál model moc světle zelený, přetřel jsem ho tmavým washem, který zvýraznil i spáry a sváry. Nářadí jsem na model nelepil, protoře stroje na Iwo ho většinou také neměly. Nalepil jsem jen klíč na kola a páku. Když jsem model měl zalakovaný, udělal jsem podle plastových výlisků dřevěné představené boční obložení. Použil jsem milimetrovou balzu a na špalíky nezi bokem a prkny, 1,5mm přířezy. Přilepil jsem je k modelu vteřinovým lepidlem. Prkna jsem natřel kamuflážní barvou, Agama červenohnědá a písková. Pozaschnutí jsem je jemně přebrousil, skoro až na dřevo. Tímto jsem dosáhl nepravidelných skvrn na obložení jako na fotce. Protože na fotce jsou jasně vidět i ozubené plechové zábrany na obložení, rozhodl jsem se je vytvořit s tenkého, ale pevného materiálu. Protože nemá cenu dumat nad úkolem, ale konat udělal jsem je z víčka z láhve vína. Vystříhal jsem nepravidelné ozubení a pásky nabarvil zase mariňáckou zelenou. Hroty ozubení jsem nabarvil tupováním barvou rzi. Pásky jsem nastříhal podle fotografie a nalepil na model. Po přelakováví jsem nanesl dekály a ty posléze také zalakoval.Na závěr jsem přilepil anténu a nanesl tenkou vrstvu patinátoru "světlý popel" na podvozek. Model jsem více nešpinil. Nejsem příznivce špinavé koule. Když bych měl model hodnotit po stránce vynaložené peníze a dosažený výsledek, asi bych se podíval po modelu od Academy, nebo od Dragonu. Protože můj fotáček je mimo, hodím jsem fotky modelu později.

09-20-2010 14:03 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

ty zvíře,nitemare je m4a3,doufám že jsi tam dal ten benzínovej dekl

09-20-2010 17:05 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak to je v p.... Evil

09-21-2010 10:50 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Počkej v Zalogovi je napsáno M4A2, to je chyba?

09-21-2010 10:54 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

veliká Big Grin i pán buch se někdy sekne

09-21-2010 21:01 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

teda sory pán buh

09-21-2010 21:01 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Takže jsem postavil nesmysl. Hmm, to na duši opravdu nepřidá. Ale hledal jsem i v návodu od Italky a na netu a je to tam taky. Takže chyba se dost táhne. Ten dekl už vyměnit nejde Evil , přilepil jsem to na pevno s podvozkem. Holt to nebudu ukazovat. Big Grin

09-22-2010 11:12 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

dej tam sáni,kolem pytle a bagáž a je to

09-22-2010 14:24 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Jo ty pytle mě taky napadly. Sice jsem je ještě nikdy nedělal, ale když to musí být tak jdu do toho. Neleje je někdo? Našel jsem jen pytle od Verlindena na LVT. Zatím mi ani nenapadá z čeho je udělat. Asi by to chtělo nějakej stavební tmel. Zkusím prolistovat staré Modeláře a Novinky, jestli tam není někde zmíňka. Ale pořád mi nejde do hlavy, že tu chybu všichni kopírujou.

09-23-2010 13:00 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

tz pztle nebudou těžky,to zvládneš

09-27-2010 21:29 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Zatím nevím z čeho je udělat. Chtělo by to nějakej tmel nebo něco podobního, aby to po vytvarování samo ztvrdlo. V prodeji na Válce je pár sad s pytly, ale myslím, že jsou to vytrvarovaný hroudy než samostatný pytle.

09-29-2010 10:59 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

hrnčířská hlina,nebo v mpm prodávaji takovou hmotu která je tvárná a pak uschne a ztvrdne

09-29-2010 21:52 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Říkáš v MPM? Zkusím se jich optat, co by za ten tmel doporučili. Tmelů je celkem dost, ale vybrat ten pravej. To je oč tu běží. Big Grin Už jsi někdy pytle dělal? V posledních Novinkách a Modeláři nic není. Na modelforu nikdo nic takovýho nedělá, nebo to nepíše.

09-30-2010 12:41 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Tak jsem se zeptal doporučili mě Tamiya epoxy putty, nebo Milliput. Hmm, co je lepší? Nemáš nějakou zkušenost?

09-30-2010 14:07 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

to je jedno,pak si vem obvaz a obtiskni si tam vzorek

09-30-2010 18:04 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Uživatelé: none Stránek[2]:1 2»
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: