Registrace Seznam uživatelů Team Hledání FAQ Úvodní stránka  

Mariňáci » Technika jednotek USMC » Trucky, Jeepy, Dodge atd. » Buldozery jeřaby a jine spešl vozítka
Vytisknout | Doporučit příteli | Přidat toto téma mezi oblíbené
Stránek[2]:« 12 Založit nové téma Poslat odpověď
Autor
Příspěvek « Předchozí téma | Následující téma »
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

to vis,je to tezke. Nekdy si pripadam ze si tady pisem jen my dva,a pepik kdyz se obcas sekne compu

11-06-2012 17:01 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

To máš pravdu, nebýt Pepa u compu tak si myslím, že tahle diskuzka je jen pro nás dva. Zpět k tématu, našel jsem dost informací o používání buldozerů a pásových tahačích u USMC. Jak sem již hodil Antonín tak vidíte že mariňáci používali stroje Caterpillar a to typy D6,D7 a hlavně D8 ( správné označení podle USMC je např.TD 1Cool. Stroje byly upravovány jak továrně, tak v polních podmíkách. Mariňáci je používali ve verzích s panceřováním i bez panceřování (viz. foto od Antonína). D6 byly používány hlavně ze začátku války a to hlavně na Quadalcanalu, ale zde docházelo k výměně za silnější stroje D7 a D8, které zde byly využívány nejen jako buldozery, ale také jako těžké tahače např. děl Long Tom 155mm, nebo AAA 90mm. V pozdějších fází války v Pacifiku byly tyto stroje používány i také jako tahače ženijního vybavení a jako nosiče jeřábových konstrukcí nebo hydraulických jeřábů, což jde dokumentovat fotkami, jak je ukázal Antonín. Tohle téma je jinak velice obsáhlé a shrnout to jednou větou jde velice těžko. Jak začal Antonín i Já zde dokládám tyto věty něklika fotkymi USMC.


1P.jpg
0094.jpg
0103.jpg
0126.jpg
0165.jpg

11-07-2012 11:43 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

A trochu ještě do druhé nohy...


0333.jpg
0402.jpg
0581.jpg
Buldozer USMC Guam.jpg
D7 Okinawa USMC.jpg

11-07-2012 11:45 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

A do třetí...


d7%20na%20valniku.jpg
D8 Bougainville SEEBee.jpg
D8 Guam USMC.jpg
D8 Rendova USMC 2.jpg
USMC  Peleliu.jpg

11-07-2012 11:46 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

No jo Big Grin , Já vím opět popisky Big Grin : jsou to fota USMC z tažení na Solomonech, Guamu , Okinawě, Bougainville a další. Zítra sem hodím další...

11-07-2012 11:49 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Odine dobrá práce,ale mám pocit že pulku fotek co jsi sem vložil,už jsem sem dal já Big Grin Confused

11-07-2012 23:04 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

No jo, koukám že některé jsou dabl. Našel jsem plno fotek a hodil jsem je jen do jednoho adresáře a tak jsem si toho nevšiml. Polepším se...
Jo, abych nezapoměl, našel jsem na jednom vebu, že USMC používali i stroje Cat D9??? Jen to má háček, nenašel jsem na to zatím žádnou fotku, takže to berte jako informaci bokem...

11-08-2012 15:27 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

ja mam pocit ze d7 je post war

11-08-2012 15:55 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Já zatím našel jen fotky TD 18(DCool, možná že se pletu Confused , ale fotky k jiným typům se nenechají snadno najít. Už jsem je hledal. Já osobně si myslím že nejvíc používaným typem u kokosáků byly právě TD18-ky Wink . No, ale stejně se po tom podívám Big Grin .

11-08-2012 17:50 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

ja myslel d9 Roll Eyes

11-08-2012 18:04 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Odin Odin je muž
King




Registrován dne: 11-21-2005
Příspevků: 1154

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

Toníku dávám Tě za pravdu, je to záležitost post war. Nikde žádná fotka z akce ani nikde jinde žádný odkaz Roll Eyes . Fotek stroje po válce je dost, ale válečná nic... Myslím že se honím za průvanem Big Grin ...

11-09-2012 14:56 Odin je offline Poslat email Odin Vyhledat příspěvky uživatele Odin Přidat Odin mezi přátele
antonin antonin je muž
King




Registrován dne: 03-11-2005
Příspevků: 1110

Poslat odpověď s citací Upravit/Vymazat příspěvek Poslat zprávu moderátorovi       IP Nahoru

hlavne si ho nehon v pruvanu

11-09-2012 15:10 antonin je offline Poslat email antonin Vyhledat příspěvky uživatele antonin Přidat antonin mezi přátele
Uživatelé: none Stránek[2]:« 12
Založit nové téma Poslat odpověď
Přejdi do: